Strona głównanowoczesne systemy grzewcze i sanitarne
Slide 1 jFlow Plus
Slide 1 jFlow Plus

TANIE OGRZEWANIE, OSZCZĘDNE OGRZEWANIE, OGRZEWAJ TANIEJ

Dodatkowa szyba - oszczędność ciepła i energii!!!

Niższe rachunki za ogrzewanie.

Oszczędzaj pieniądze. Naklej folię.

  Folia okienna „Dodatkowa szyba” jest sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczonych na ogrzewanie. Jak? Jest na to bardzo proste i tanie rozwiązanie.

Zacznijmy jednak od tego, jak nasze pieniądze „uciekają” przez okna. Każda różnica temperatur powoduje ruch ciepła od temperatury wyższej w kierunku niższej. To dla wszystkich jest zrozumiałe. Gorzej jest ze zrozumieniem, dlaczego przez niektóre przegrody tego ciepła przechodzi więcej, a przez inne mniej. Rzecz polega na tym, że każda taka przegroda ma swój opór cieplny. Czym opór jest większy, tym wolniej ciepło „wędruje” w kierunku niższej temperatury. Bardzo duży wpływ na wielkość oporu cieplnego ma powietrze, które jest dobrym izolatorem, pod warunkiem, że jego warstwa nie jest zbyt duża, bo wtedy pojawia się ruch powietrza wewnątrz takiej przegrody i wymiana ciepła odbywa się w inny sposób. Ale dla nas nie jest to tak ważne. Nas interesują warstwy powietrza o grubości od 10 do 200mm, bo takie grubości występują w oknach jako warstwy powietrza miedzy szybami. Popatrzmy jak zmienia się opór cieplny okna z pojedynczą szybą, podwójnym szkleniem i szkleniem potrójnym.

Współczynnik przenikania ciepła przez okno o pojedynczym szkleniu równa się 5W/m2K. Gdy dołożymy do okna jedną szybę, tworząc w ten sposób warstwę powietrza między szybami, ten współczynnik zmniejsza się do 3 (czym mniejszy ten współczynnik, tym ilość traconego ciepła jest mniejsza). Oznacza to, że dodatkowa szyba , a dokładniej dodatkowa warstwa powietrza zmniejsza straty ciepła aż o 40%. Jeżeli stworzymy jeszcze jedną warstwę powietrza (jak to zrobimy, to inna sprawa) to współczynnik przenikania ciepła będzie 1.8 –2.0. czyli uzyskujemy znowu 33-40% oszczędności. Porównanie strat ciepła przy oszkleniu pojedynczym (brak warstwy powietrza) do oszklenia potrójnego (dwie warstwy powietrza) pokazuje, że uzyskujemy ponad 60% oszczędności.

Gdy w jakimś pomieszczeniu (bardzo często na klatkach schodowych) mamy okno z pojedynczym szkleniem pozostaje nam płacić za ogrzewanie spore rachunki, wymienić okna na nowe, z podwójnym szkleniem (spory koszt) lub....? No właśnie! Lub nakleić na ramę okienną specjalną  folię „Dodatkowa szyba”, która, w bardzo prosty i szybki sposób stworzy nam jedną lub nawet dwie warstwy powietrza. Właśnie to powietrze jest środkiem, który da nam możliwość zmniejszenia rachunków za ciepło,  ale to folia  umożliwia wykorzystanie go dla naszych celów. Polecam folię szczególnie tym, którym w zimie na szybie wykrapla się para wodna i ścieka po oknie lub zamarza. Jest to najlepsza oznaka, że powinniśmy jak najszybciej ocieplić okna.

Folia okienna „Dodatkowa szyba” jest to cienka, przezroczysta folia, która pod wpływem gorącego powietrza napręża się i staje się zupełnie nie widoczna. Nie zniekształca obrazu i nie zmienia kolorów oglądanych przez okno. Naklejenie jej na ramy okienne jest tak proste, że każdy sobie łatwo z tym poradzi. Po umyciu szyb (po naklejeniu folii nie ma dostępu do szyb) i ram, nakleja się na ramę taśmę dwustronnie klejącą na którą przykleja się wcześniej przycięta do wymiaru okna folię. Nie trzeba jej naprężać, gdyż biorąc do ręki najzwyklejszą suszarkę do włosów  i kierując strumień gorącego powietrza na przyklejoną folię, zobaczymy jak szybko napręża się, aby po paru minutach dać nam „dodatkową szybę”.

Folię okienną „Dodatkowa szyba” można nakleić na okno na jesieni lub już w lecie. Izolacja cieplna warstwy powietrza działa w obie strony, i nie tylko nie wypuszcza ciepła z ogrzewanego pomieszczenia, ale także zapobiega napływowi gorącego powietrza do pomieszczenia, gdy temperatury na zewnątrz są bardzo wysokie. W ten sposób mamy chłodniej, niż przy zwykłych oknach.

Warto może wspomnieć o tłumieniu dźwięków dochodzących z ulicy. Następuje to dzięki dodatkowej warstwie powietrza oraz elastyczności naklejonej folii.

Jeżeli nie potrzebujemy ocieplenia (np. w lecie) folię można bardzo szybko usunąć. Taśma dwustronnie klejąca odkleja się łatwo odklejać i nie zostawia żadnych śladów, bez względu na materiał, z którego wykonane są ramy okienne.

Wiedza o folii i jej zastosowaniu może się przydać w sytuacjach awaryjnych, takich jak wybicie szyby. Nie zawsze jest możliwość wyjęcia okna i zawiezienie go do szklarza. Wystarczy parę minut, aby, dzięki folii „Dodatkowa szyba” mieć nową szybę i nie obawiać się napływu zimnego powietrza.

Pytajcie o folię okienną „Dodatkowa szyba” w sklepach gospodarstwa domowego lub z materiałami malarskimi. Jeśli jeszcze jej nie mają, niech szybko zamówią. Nie ma na co czekać. Nasze pieniądze uciekają przez okno.